31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

Videma s'enfonsa: el benefici cau un 59 % per la caiguda dels ingressos

Benefici net de 60.558 € (148.564 € fa un any). La caiguda dels ingressos explica el retrocés. El resultat queda per sota de les previsions (254.855 €).

60.558 €benefici trimestral

Videma ha presentat els resultats del tercer trimestre de 2006: un benefici net de 60.558 €, davant d'un benefici de 148.564 € fa un any (-59,2 %). Els ingressos han estat de 1,74 M€.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos cauen un 13,4 % (−268.746 €) respecte al mateix trimestre de l'any anterior, arrossegats sobretot per la pòlissa Completa (−204.682 €). La cartera guanya 488 assegurats (+6,3 %) i tanca el trimestre amb 8.178 clients.

Pel que fa a les despeses, es redueixen un 7,7 % (−139.227 €). Les que més es mouen: la partida de sinistres baixa 147.498 € (-12,4 %), la partida de personal puja 35.701 € (+10,3 %) i la partida de despeses financeres puja 28.885 € (+59,7 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) passa del 59,3 % al 59,9 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 60 a pagar sinistres.

El que més ha pesat en el compte de resultats ha estat la caiguda dels ingressos (268.746 € menys de resultat), que la reducció dels sinistres (147.498 €) no ha pogut compensar.

El marge net empitjora del 7,4 % al 3,5 %, el resultat financer resta 37.731 € i l'impost de societats s'emporta 32.608 € (35 % del resultat abans d'impostos).

T3 2006T3 2005Variació
Ingressos1,74 M€2,01 M€-13,4 %
Sinistres1,05 M€1,19 M€-12,4 %
Personal383.498 €347.798 €+10,3 %
Resta de despeses246.644 €274.074 €-10,0 %
Resultat d'explotació130.897 €253.747 €-48,4 %
Resultat financer-37.731 €-25.186 €-49,8 %
Impostos32.608 €79.996 €-59,2 %
Benefici net60.558 €148.564 €-59,2 %

En el que va d'exercici, la companyia acumula un benefici de 189.033 €.

Els analistes esperaven 254.855 €. La diferència és del 76 %, una decepció que pot pesar sobre la cotització.

Fitxa de Videma a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats tercer trimestre 2006

També us pot interessar

Empreses
Empreses

Què esperen els analistes de Videma: un benefici de 254.855 €, un 72 % més

Previsió del consens per al tercer trimestre: benefici de 254.855 €. Resultats el 26 d'octubre de 2006.

23 d'octubre 2006
74.571 €benefici trimestral
Empreses Destacat

Videma s'enfonsa: el benefici cau un 48 % per la caiguda dels ingressos

Benefici net de 74.571 € (144.451 € fa un any). La caiguda dels ingressos explica el retrocés. El resultat queda per sota de les previsions (249.061 €).

24 de juliol 2006
Empreses
Empreses

Què esperen els analistes de Videma: un benefici de 249.061 €, un 72 % més

Previsió del consens per al segon trimestre: benefici de 249.061 €. Resultats el 24 de juliol de 2006.

21 de juliol 2006