31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

X-Press dispara el benefici un 41 % gràcies al creixement dels ingressos

Benefici net de 25.910 € (18.371 € el trimestre anterior). El creixement dels ingressos explica la millora.

25.910 €benefici trimestral

X-Press ha presentat els resultats del segon trimestre de 2006: un benefici net de 25.910 €, davant d'un benefici de 18.371 € el trimestre anterior (+41,0 %). Els ingressos han estat de 1,07 M€.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos creixen un 99,3 % (+535.088 €) respecte al trimestre anterior, empesos sobretot per la pòlissa Obligatòria (+524.988 €). La cartera guanya 4.987 assegurats (+58,1 %) i tanca el trimestre amb 13.564 clients.

Pel que fa a les despeses, augmenten un 102,6 % (+524.073 €). Les que més es mouen: la partida de sinistres puja 349.679 € (+104,2 %), la partida de personal puja 115.652 € (+109,3 %) i la partida de provisions puja 18.728 € (+99,3 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) passa del 62,2 % al 63,8 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 64 a pagar sinistres.

La clau del bon resultat ha estat el creixement dels ingressos (535.088 € d'impacte), que ha compensat amb escreix l'augment dels sinistres (349.679 €).

El marge net empitjora del 3,4 % al 2,4 %, el resultat financer aporta 698 € i l'impost de societats s'emporta 13.952 € (35 % del resultat abans d'impostos).

T2 2006T1 2006Variació
Ingressos1,07 M€539.129 €+99,3 %
Sinistres685.124 €335.445 €+104,2 %
Personal221.511 €105.859 €+109,3 %
Resta de despeses128.417 €69.675 €+84,3 %
Resultat d'explotació39.164 €28.149 €+39,1 %
Resultat financer698 €114 €+514,8 %
Impostos13.952 €9.892 €+41,0 %
Benefici net25.910 €18.371 €+41,0 %

En el que va d'exercici, la companyia acumula un benefici de 44.281 €.

Fitxa de X-Press a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats segon trimestre 2006

També us pot interessar

+1.776clients del millor
Empreses Destacat

X-Press arrasa: guanya 1.776 clients al juny

Balanç de clients de juny: X-Press suma 1.776 assegurats i Corcel Negro en perd 1.582.

10 de juliol 2006
18.371 €benefici trimestral
Empreses

X-Press guanya 18.371 € el primer trimestre

Benefici net de 18.371 €.

10 de maig 2006
+2.827clients del millor
Empreses Destacat

X-Press arrasa: guanya 2.827 clients a l'abril

Balanç de clients d'abril: X-Press suma 2.827 assegurats i Corcel Negro en perd 1.710.

8 de maig 2006