31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

X-Press guanya un 16 % més gràcies al creixement dels ingressos

Benefici net de 29.945 € (25.910 € el trimestre anterior). El creixement dels ingressos explica la millora.

29.945 €benefici trimestral

X-Press ha presentat els resultats del tercer trimestre de 2006: un benefici net de 29.945 €, davant d'un benefici de 25.910 € el trimestre anterior (+15,6 %). Els ingressos han estat de 1,24 M€.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos creixen un 15,5 % (+166.229 €) respecte al trimestre anterior, empesos sobretot per la pòlissa Obligatòria (+161.405 €). La cartera perd 147 assegurats (-1,1 %) i tanca el trimestre amb 13.417 clients.

Pel que fa a les despeses, augmenten un 15,6 % (+161.042 €). Les que més es mouen: la partida de sinistres puja 93.644 € (+13,7 %), la partida de personal puja 46.730 € (+21,1 %) i la partida de provisions puja 5.818 € (+15,5 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) passa del 63,8 % al 62,8 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 63 a pagar sinistres.

La clau del bon resultat ha estat el creixement dels ingressos (166.229 € d'impacte), que ha compensat amb escreix l'augment dels sinistres (93.644 €).

El marge net es manté en el 2,4 %, el resultat financer aporta 1.718 € i l'impost de societats s'emporta 16.124 € (35 % del resultat abans d'impostos).

T3 2006T2 2006Variació
Ingressos1,24 M€1,07 M€+15,5 %
Sinistres778.768 €685.124 €+13,7 %
Personal268.241 €221.511 €+21,1 %
Resta de despeses149.085 €128.417 €+16,1 %
Resultat d'explotació44.351 €39.164 €+13,2 %
Resultat financer1.718 €698 €+146,1 %
Impostos16.124 €13.952 €+15,6 %
Benefici net29.945 €25.910 €+15,6 %

En el que va d'exercici, la companyia acumula un benefici de 74.226 €.

Fitxa de X-Press a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats tercer trimestre 2006

També us pot interessar

+8,87 %cotització en una sessió
Borsa

X-Press es dispara un 8,87 % després de presentar resultats

L'acció puja un 8,87 %, davant d'un +0,97 % de l'índex del sector.

2 d'agost 2006
25.910 €benefici trimestral
Empreses

X-Press dispara el benefici un 41 % gràcies al creixement dels ingressos

Benefici net de 25.910 € (18.371 € el trimestre anterior). El creixement dels ingressos explica la millora.

2 d'agost 2006
+1.776clients del millor
Empreses Destacat

X-Press arrasa: guanya 1.776 clients al juny

Balanç de clients de juny: X-Press suma 1.776 assegurats i Corcel Negro en perd 1.582.

10 de juliol 2006