31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

X-Press aguanta el benefici malgrat la caiguda dels ingressos

Benefici net de 30.260 € (29.945 € el trimestre anterior). La reducció dels sinistres explica la millora.

30.260 €benefici trimestral

X-Press ha presentat els resultats del quart trimestre de 2006: un benefici net de 30.260 €, davant d'un benefici de 29.945 € el trimestre anterior (+1,1 %). Els ingressos han estat de 1,08 M€.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos cauen un 13,0 % (−160.997 €) respecte al trimestre anterior, arrossegats sobretot per la pòlissa Obligatòria (−158.637 €). La cartera guanya 535 assegurats (+4,0 %) i tanca el trimestre amb 13.952 clients.

Pel que fa a les despeses, es redueixen un 13,4 % (−160.390 €). Les que més es mouen: la partida de sinistres baixa 100.234 € (-12,9 %), la partida de personal baixa 41.034 € (-15,3 %) i la partida de provisions baixa 5.635 € (-13,0 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) es manté en el 62,9 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 63 a pagar sinistres.

La clau del bon resultat ha estat la reducció dels sinistres (100.234 € d'impacte), que ha compensat amb escreix la caiguda dels ingressos (160.997 €).

El marge net millora del 2,4 % al 2,8 %, el resultat financer aporta 2.810 € i l'impost de societats s'emporta 16.294 € (35 % del resultat abans d'impostos).

T4 2006T3 2006Variació
Ingressos1,08 M€1,24 M€-13,0 %
Sinistres678.534 €778.768 €-12,9 %
Personal227.207 €268.241 €-15,3 %
Resta de despeses129.964 €149.085 €-12,8 %
Resultat d'explotació43.743 €44.351 €-1,4 %
Resultat financer2.810 €1.718 €+63,5 %
Impostos16.294 €16.124 €+1,1 %
Benefici net30.260 €29.945 €+1,1 %

En el que va d'exercici, la companyia acumula un benefici de 104.486 €.

Fitxa de X-Press a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats quart trimestre 2006

També us pot interessar

+5,11 %cotització en una sessió
Borsa

X-Press es dispara un 5,11 % després de presentar resultats

L'acció puja un 5,11 %, davant d'un -0,28 % de l'índex del sector.

8 de novembre 2006
29.945 €benefici trimestral
Empreses

X-Press guanya un 16 % més gràcies al creixement dels ingressos

Benefici net de 29.945 € (25.910 € el trimestre anterior). El creixement dels ingressos explica la millora.

8 de novembre 2006
+8,87 %cotització en una sessió
Borsa

X-Press es dispara un 8,87 % després de presentar resultats

L'acció puja un 8,87 %, davant d'un +0,97 % de l'índex del sector.

2 d'agost 2006