31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

X-Press aguanta el benefici malgrat la caiguda dels ingressos

Benefici net de 31.403 € (29.945 € fa un any). La reducció dels sinistres explica la millora. El resultat queda per sota de les previsions (95.947 €).

31.403 €benefici trimestral

X-Press ha presentat els resultats del tercer trimestre de 2007: un benefici net de 31.403 €, davant d'un benefici de 29.945 € fa un any (+4,9 %). Els ingressos han estat de 922.735 €.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos cauen un 25,6 % (−317.710 €) respecte al mateix trimestre de l'any anterior, arrossegats sobretot per la pòlissa Obligatòria (−326.905 €). La cartera guanya 482 assegurats (+3,6 %) i tanca el trimestre amb 13.899 clients.

Pel que fa a les despeses, es redueixen un 23,1 % (−276.357 €). Les que més es mouen: la partida de sinistres baixa 201.594 € (-25,9 %), la partida de personal baixa 39.154 € (-14,6 %) i la partida de provisions baixa 11.120 € (-25,6 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) es manté en el 62,6 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 63 a pagar sinistres.

La clau del bon resultat ha estat la reducció dels sinistres (201.594 € d'impacte), que ha compensat amb escreix la caiguda dels ingressos (317.710 €).

El marge net millora del 2,4 % al 3,4 %, el resultat financer aporta 6.100 € i l'impost de societats s'emporta 16.909 € (35 % del resultat abans d'impostos).

T3 2007T3 2006Variació
Ingressos922.735 €1,24 M€-25,6 %
Sinistres577.174 €778.768 €-25,9 %
Personal229.087 €268.241 €-14,6 %
Resta de despeses113.476 €149.085 €-23,9 %
Resultat d'explotació42.213 €44.351 €-4,8 %
Resultat financer6.100 €1.718 €+255,0 %
Impostos16.909 €16.124 €+4,9 %
Benefici net31.403 €29.945 €+4,9 %

En el que va d'exercici, la companyia acumula un benefici de 132.926 €.

Els analistes esperaven 95.947 €. La diferència és del 67 %, una decepció que pot pesar sobre la cotització.

Fitxa de X-Press a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats tercer trimestre 2007

També us pot interessar

Empreses
Empreses

Què esperen els analistes de X-Press: un benefici de 95.947 € el tercer trimestre

Previsió del consens per al tercer trimestre: benefici de 95.947 €. Resultats el 6 de novembre de 2007.

3 de novembre 2007
79.245 €benefici trimestral
Empreses Destacat

X-Press vola: el benefici s'enfila un 206 % fins a 79.245 €

Benefici net de 79.245 € (25.910 € fa un any). La reducció dels sinistres explica la millora.

6 d'agost 2007
34,90 €nou mínim històric
Borsa

X-Press marca un nou mínim històric a borsa (34,90 €)

Nou mínim històric de cotització: 34,90 € (rècord anterior: 35,35 €).

5 d'agost 2007