31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

Gir de guió a Urbac: passa de perdre diners a guanyar 27.680 €

Benefici net de 27.680 € (−359 € el trimestre anterior). El creixement dels ingressos explica la millora.

27.680 €benefici trimestral

Urbac ha presentat els resultats del tercer trimestre de 2007: un benefici net de 27.680 €, davant d'unes pèrdues de 359 € el trimestre anterior. Els ingressos han estat de 306.171 €.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos creixen un 117,5 % (+165.413 €) respecte al trimestre anterior, empesos sobretot per la pòlissa Estrella (+162.221 €). La cartera guanya 678 assegurats (+44,7 %) i tanca el trimestre amb 2.196 clients.

Pel que fa a les despeses, augmenten un 92,6 % (+130.721 €). Les que més es mouen: la partida de sinistres puja 105.221 € (+120,0 %), la partida de personal puja 7.786 € (+23,9 %) i la partida de provisions puja 5.789 € (+117,5 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) passa del 62,3 % al 63,0 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 63 a pagar sinistres.

La clau del bon resultat ha estat el creixement dels ingressos (165.413 € d'impacte), que ha compensat amb escreix l'augment dels sinistres (105.221 €).

El marge net millora del -0,3 % al 9,0 %, el resultat financer aporta 243 € i l'impost de societats s'emporta 6.810 € (20 % del resultat abans d'impostos).

T3 2007T2 2007Variació
Ingressos306.171 €140.758 €+117,5 %
Sinistres192.876 €87.655 €+120,0 %
Personal40.366 €32.580 €+23,9 %
Resta de despeses38.681 €20.968 €+84,5 %
Resultat d'explotació34.247 €-445 €+7.791,8 %
Resultat financer243 €86,70 €+180,7 %
Impostos6.810 €0,00 €—
Benefici net27.680 €-359 €+7.820,3 %

En el que va d'exercici, la companyia acumula un benefici de 12.648 €.

Fitxa d'Urbac a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats tercer trimestre 2007

També us pot interessar

+8,79 %cotització en una sessió
Borsa Destacat

Urbac deixa enrere el mercat amb una pujada de l'8,79 %

L'acció puja un 8,79 %, davant d'un +0,25 % de l'índex del sector. Al parquet es parla de rumors d'una possible OPA.

8 d'agost 2007
-359 €benefici trimestral
Empreses

Urbac retalla les pèrdues, però continua en vermell: perd 359 €

Pèrdues de 359 € (−14.674 € el trimestre anterior). El creixement dels ingressos explica la millora.

8 d'agost 2007
-14.674 €benefici trimestral
Empreses

Urbac perd 14.674 € el primer trimestre

Pèrdues de 14.674 €.

15 de maig 2007