Empreses
Catius s'emporta 2.407 clients al febrer
Balanç de clients de febrer: Catius suma 2.407 assegurats.
+2.407clients del millor
El sector assegurador ha tancat el mes de febrer amb 731.819 clients, 15.130 més que a l'inici del mes (+2,11 %). La companyia que més n'ha guanyat és Catius (+2.407, +4,3 %).
El creixement de Catius es concentra en la pòlissa Bàsica (+1.455). A Catius li juguen a favor uns preus un 27,5 % per sota del mercat.
| Companyia | Clients | Variació | % | Quota clients | Canvi quota |
|---|---|---|---|---|---|
| Catius | 58.425 | +2.407 | +4,3 % | 8,0 % | +0,17 p.p. |
| ExpoSegur | 152.399 | +2.054 | +1,4 % | 20,8 % | -0,15 p.p. |
| Securiton | 50.448 | +1.744 | +3,6 % | 6,9 % | +0,10 p.p. |
| Pájaro de la Paz | 52.799 | +1.645 | +3,2 % | 7,2 % | +0,08 p.p. |
| Catase | 82.280 | +1.215 | +1,5 % | 11,2 % | -0,07 p.p. |
| Curial | 9.899 | +1.110 | +12,6 % | 1,4 % | +0,13 p.p. |
| Esproba | 123.348 | +899 | +0,7 % | 16,9 % | -0,23 p.p. |
| Seguros Catalana | 25.808 | +738 | +2,9 % | 3,5 % | +0,03 p.p. |
| Cavitir | 34.023 | +683 | +2,0 % | 4,6 % | 0,00 p.p. |
| Beatz-Cornellà/La Meitat | 61.176 | +654 | +1,1 % | 8,4 % | -0,09 p.p. |
| Videco | 24.211 | +611 | +2,6 % | 3,3 % | +0,02 p.p. |
| Corcel Negro | 13.152 | +469 | +3,7 % | 1,8 % | +0,03 p.p. |
| Videma | 9.365 | +325 | +3,6 % | 1,3 % | +0,02 p.p. |
| X-Press | 13.376 | +282 | +2,2 % | 1,8 % | +0,00 p.p. |
| Fecat | 3.636 | +159 | +4,6 % | 0,5 % | +0,01 p.p. |
| Athis | 15.881 | +94 | +0,6 % | 2,2 % | -0,03 p.p. |
| Urbac | 1.593 | +41 | +2,6 % | 0,2 % | +0,00 p.p. |
Guany o pèrdua de clients en el mes
Font: SegurosWeb · assegurats de febrer de 2007