31 de desembre de 2007
Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%Índex sector 12.705,31 ▲ 0,53%Corcel Negro 64,84 ▲ 0,95%Pájaro de la Paz 211,18 ▲ 2,11%Catase 566,55 ▲ 0,82%Esproba 431,59 ▲ 1,39%ExpoSegur 1.152,49 ▲ 0,30%Securiton 1.002,17 ▲ 0,18%Cavitir 322,70 ▲ 0,72%Videma 60,03 ▲ 0,74%Beatz-Cornellà/La Meitat 552,45 ▲ 1,23%Athis 60,09 ▼ 0,53%Seguros Catalana 44,83 ▼ 4,54%X-Press 42,15 ▲ 0,55%Catius 60,25 ▼ 0,22%Curial 53,87 ▼ 0,11%Fecat 54,98 ▲ 0,99%Urbac 43,67 ▼ 1,64%Videco 101,72 ▼ 1,37%
Empreses

ExpoSegur guanya un 6 % més gràcies als ingressos financers

Benefici net de 4,51 M€ (4,26 M€ fa un any). Els ingressos financers expliquen la millora. El resultat queda per sota de les previsions (5,00 M€).

4,51 M€benefici trimestral

ExpoSegur ha presentat els resultats del primer trimestre de 2007: un benefici net de 4,51 M€, davant d'un benefici de 4,26 M€ fa un any (+5,7 %). Els ingressos han estat de 19,7 M€.

Què hi ha darrere del resultat

Els ingressos es mantenen pràcticament estables respecte al mateix trimestre de l'any anterior, empesos sobretot per la pòlissa Global (+519.485 €) i la Bàsica (+434.662 €). La cartera guanya 10.110 assegurats (+7,1 %) i tanca el trimestre amb 152.399 clients.

Pel que fa a les despeses, augmenten un 0,7 % (+93.908 €). Les que més es mouen: la partida de sinistres puja 154.591 € (+1,4 %), la partida de multes baixa 60.180 € (-32,2 %) i la partida de despeses financeres puja 33.973 € (+34,9 %).

La ràtio de sinistralitat (sinistres sobre ingressos) passa del 55,0 % al 55,5 %: de cada 100 € que ingressa, la companyia en destina 56 a pagar sinistres.

La clau del bon resultat han estat els ingressos financers (414.225 € d'impacte), que ha compensat amb escreix l'augment dels sinistres (154.591 €).

El marge net millora del 21,7 % al 22,8 %, el resultat financer aporta 866.456 € i l'impost de societats s'emporta 2,43 M€ (35 % del resultat abans d'impostos).

T1 2007T1 2006Variació
Ingressos19,7 M€19,7 M€+0,4 %
Sinistres11,0 M€10,8 M€+1,4 %
Personal905.861 €904.634 €+0,1 %
Resta de despeses2,43 M€2,50 M€-2,5 %
Resultat d'explotació6,06 M€6,07 M€-0,1 %
Resultat financer866.456 €486.204 €+78,2 %
Impostos2,43 M€2,29 M€+5,7 %
Benefici net4,51 M€4,26 M€+5,7 %

Els analistes esperaven 5,00 M€. La diferència és del 10 %, una decepció que pot pesar sobre la cotització.

Fitxa d'ExpoSegur a SegurosWeb.

Benefici net per trimestre
Font: SegurosWeb · resultats primer trimestre 2007

També us pot interessar

Empreses
Empreses

Què esperen els analistes d'ExpoSegur: un benefici de 5,00 M€, un 17 % més

Previsió del consens per al primer trimestre: benefici de 5,00 M€. Resultats el 30 d'abril de 2007.

27 d'abril 2007
Regulació i lleis
Regulació i lleis

ExpoSegur torna a ser sancionada: multa de 126.601 € per reserves insuficients

Sanció de 126.601 € per reserves insuficients; ja en porta sis.

12 de març 2007
4,63 M€benefici trimestral
Empreses

ExpoSegur guanya un 10 % més gràcies als ingressos financers

Benefici net de 4,63 M€ (4,22 M€ fa un any). Els ingressos financers expliquen la millora. El resultat queda per sota de les previsions (4,96 M€).

7 de febrer 2007